Otvoriť menu
DYNTAR Sauna & wellness
Infrasauny

Infrasauna

Infračervená prehrievacia kabína v žiadnom prípade nenahrádza klasickú saunovú kúpeľ. Ide o úplne odlišný druh relaxácie, a navyše sa líšia aj princípom a spôsobom obsluhy. Princíp je predovšetkým v spôsobe prehrievania tela. Zatiaľ čo v saune sa telo prehrieva vďaka výrazne vyššej teplote okolitého vzduchu, v infračervenej kabíne k nemu dochádza vplyvom tepelného žiarenia, ktoré sa podobá napr. Kachľovým kachliam.

Čo je infračervené teplo? "Infračervené tepelné žiarenie je súčasťou spektra elektromagnetických vĺn, ku ktorým patrí aj viditeľné svetlo. Prenos tepelnej energie prebieha pomocou elektromagnetickej oscilácie, ktorá vychádza zo žiariaceho povrchu a prevádza sa pri styku s telom na teplo ". (Citácia: Karl-Heinz Linder)

V infračervenej kabíne sa človek potí pri nižšej teplote vzduchu. Infračervené svetlá sa ďalej delia na krátkovlnné infračervené žiarenie A (760 až 1400 nm), IR žiarenia B (1400 až 3000 nm) a dlhovlnné žiarenie C (3000 až 10 000 nm). Čím kratšia je vlnová dĺžka, tým viac energie preniká hlbšie do pokožky. To znamená, že infračervené žiarenie z lampy prenikne do pokožky v hĺbke cca 0,1mm. Telo sa zahreje na povrchu i pod povrchom pokožky. Práve preto používame termín hĺbkové tepelné žiarenie.

U infračervených prehrievacích kabínach nedochádza k fyzickým výkyvom spôsobeným striedaním tepla a chladu, ako je tomu v prípade sauny.

Spínanie pohybovým čidlom:

Vďaka spôsobu prehrievania tela nie je dôležité mať uzavretý priestor kabíny a už vôbec nie je dôležitá teplota okolitého vzduchu. To znamená, že nie je potrebné v kabíne regulovať teplotu a teda je možné pre spínanie našich kabín použiť pohybové čidlo. Tento spôsob spínania kabín znižuje náklady na prevádzku naozaj na minimum, pretože kabína je pripravená iba vtedy, keď ju naozaj využívate. Snímač je umiestnený na lavici a kabína sa spúšťa v momente jeho zakrytia vaším telom. Vaše telo sa tak razom ocitne v ideálnej polohe pre prijímanie infračerveného žiarenia.

ZDRAVIE A KRÁSA

Od začiatku času, jeden každý organizmus na Zemi závisel na teplu slnečného žiarenia. Naše inovatívne infračervené lehátka poskytujú rovnako žiarivé, regeneračné teplo bez škodlivých svetelných vĺn Slnka.

Ako to funguje:

Infračervená terapia zvyšuje vašu pohodu podľa:

  • Podporuje hlbokú relaxáciu a zníženie stresu.
  • Zlepšuje detoxikačné potenie produkované infračerveným teplom, ktoré obsahuje približne 20% toxických látok v porovnaní s 3% potu produkovaným cvičením alebo inými zdrojmi teplelných terapiou.
  • Zaisťuje podporu-It imunitného systému - stimuluje tvorbu krviniek, ktoré pomáhajú telu bojovať proti vírusom a infekciám.
  • Zrýchľuje zotavenie zo zranenia - infračervené teplo pomáha v tele uvoľňovať enzýmy, ktoré zvyšujú vylučovanie poškodených tkanív.
  • Zmierňuje bolesti kĺbov a stuhnutosť - infračervené teplo preniká hlboko do svalového a kostrového systému a nastáva rýchla úľava od bolesti kĺbov.
  • Zlepšuje krvný obeh a pomáha znižovať krvný tlak.
  • Pomáha pri regulácii hmotnosti / Vedeniu-it mierne urýchľuje spaľovanie kalórií.
  • Omladzováním svojej kože a infračerveným žiarením pomáha stimulovať produkciu kolagénu, regeneráciu pokožky pričom dochádza k zlepšeniu pleti a jej textúry pružnosti.Sauna od spoločnosti Dyntar spol. s.r.o.

12 dôvodov Dyntar spol. s.r.o.
pre tých, čo vyžadujú profesionálny prístup,
originalitu riešenia, vysokú kvalitu prevedenia.

Originálne riešenie vašej sauny alebo infrasauny

Maximálny komfort pre Vás v priebehu celej realizácie

25 rokov skúsenosti s výrobou saun

Precízna výroba saun vo vlastnom výrobnom závode

Garancia najmodernejších technologií

Záruka nevšedného a moderného dizajnu

Výroba saun len z exkluzívnych materiálov

Individuálny prístup k návrhu, výrobe a montáži Vašej sauny

7 rokov záruky na sauny, infrasauny wellness vybavenie

Na vybrané súčasti sauny doživotná záruka

Zadarmo doprava a montáž sauny

Expresne zaručný aj pozaručný servisPopýtajte si saunu online a získajte zľavu 5%

Vyplnenim dopytového formulára získate pri prípadnej objednávke našich produktov dodatočnú zľavu 5% na kompletnú dodávku. Naši špecialisti Vás budú obratom kontaktovať, aby vám pomoholi s výberom Vašej vysnívanej sauny.


Koľko je 7+7