Otvoriť menu
DYNTAR Sauna & wellness

O saunách

Vďaka 25ročnými skúsenosťami s vývojom, výrobou a inštaláciou wellness zariadenia dokážu naši zamestnanci nájsť riešenie takmer pre akékoľvek priestory, či už sa jedná o verejné zariadenia, hotelový prevádzku, alebo priestory privátneho klienta v rodinnom či bytovom dome.

V komplexnom sortimente sú sauny a infrasauny pre privátne aj verejné využitie, kabíny interiérové ​​(samostatne stojace či kabíny vstavané) i exteriérové, ktoré sú vhodným doplnkom k vonkajším bazénom a ozdobou záhrad. Súčasťou ponuky sú aj parné kúpele a vírivé vane.

Čo sú to infrasauny?

Infrasauny (odborne: infračervené prehrievacie kabíny) pomáhajú chrániť vaše zdravie vďaka prehriatiu organizmu napr. Pred športovými aktivitami, masážami, ošetreniami pleti alebo pohybom v chladnom prostredí. Infrasauny dokonale prehrejú vaše kĺby, svaly i pokožku pri teplotách do 60 ° C.

Čo sú to kombinované sauny?

Kombinované sauny v sebe harmonicky spájajú unikátne vlastnosti klasickej sauny a infrasauny. Disponujú ako aj klasickým saunovým ohrievačom, tak i infratechnológiou (infražiariče). Možno ich teda využiť ako pre klasické potiace kúry, tak aj pre rýchle predhriatie.

Čo sú to interiérové saunové kabiny?

Interiérové saunové kabiny sú samo stojné, samonosné saunove kabíny vyrábané na mieru podľa vašich požiadaviek a priestorových možností. Poskytujú celý komfort domáce relaxácie. Sú určené všetkým aktívnym ľuďom, pre ktorých je saunovanie súčasťou života.

Čo sú to verejné saunové kabíny?

Verejné saunové kabíny sú využívané pre komerčnú prevádzku. Každodennú prevádzku verejných saun sa kladú neobyčajne vysoké nároky na kvalitu materiálov, použitie ohrievačov aj samotné prevedenie sauny. Preto je kladený v týchto prípadoch veľmi silný dôraz na kvalitu projektu. Z tohto dôvodu spolupracujeme s poprednými projektantmi. Ktorých znalosti spolu s dlhoročnými skúsenosťami sú zárukou bezporuchovej prevádzky komerčných sáun a tiež spokojnosti zákazníkov - milovníkov sauny.

Čo sú to parné kúpele?

Parné kúpele poskytujú teplú a vlhkú kúpeľ (turecké kúpele) a tým sa zásadne líši od sauny. Parné kúpele vyvíjajú vďaka parnému generátoru vodnú paru (100% vlhkosť vzduchu) pri miernej teplote 30 až 50 ° C. Tým vzniká prostredie, ktoré významne prospieva celému organizmu. Osobitého vzhľadu parné kúpele sú docielené keramickým obkladom podľa vlastného výberu.

Čo sú to vonkajšie saunove kabíny

Vonkajšie saunove kabíny (vonkajšie sauny) poskytujú neobyčajný zážitok zo saunovania v prírode. Vonkajšie sauny sa môžu stať neoddeliteľnou súčasťou záhrady, kde si môžete zvoliť neobvyklý tvar aj dizajn sauny, ktorý bude rešpektovať okolitú zástavbu. Opäť sa jedná o samonosné saunove kabíny, v ktorých môže byť umiestnený aj klasický ohrievač na drevo.