Otvoriť menu
DYNTAR Sauna & wellness

Originalita Sauny DYNTAR

„DYNTAR – Originál je len jeden.“

Spoločnosť sa zaoberá kompletnou výrobou saunových kabín, infrakabín, saunového nábytku a dodávkou ďalšieho príslušenstva, ako ohrievačov, doplnkov alebo ochladzovacích kadí. Spoločnosť pri výrobe používa široký sortiment 12 druhov materiálov, ktoré dováža predovšetkým z Fínska, Nemecka a Rakúska. Tieto materiály spracováva tak, aby dodali kabinam úplne originálny štýl a vzhľad. Špecifikom je vodorovné uloženie palubkového obkladu a jedinečná panelová konštrukcia saunových kabín, ktorá umožňuje využiť každý centimeter priestoru. Špecialitou sú bezrámové sklenené dvere zbrúsené pod uhlom 45 º, čo umožňuje precízne detaily aj minimalizuje straty energie. Zákazníci často využívajú spojenie relaxácie v teple s muzikoterapiou a s pôžitkom z farieb. Sauny sú ovládané reguláciami vlastnej výroby, rovnako ako infrakabíny s infračerveným prehrievaním, s ktorými sa vo svete začalo až v roku 1996 po olympiáde v Atlante, kedy ju využívali pretekári pred športovými masážami.

Ing. Karel Dyntar, MBA – majiteľ a zakladateľ spoločnosti.

Karel Dyntar

Dnes sú privatne sauny niečo ako domáce kino. „Snažíme sa nekopírovať, neinšpirovať sa konkurenciou, hľadáme vlastné cesty,“ hovorí Karel Dyntar. „Sauna je o interiéru a ergonómii. Pocity uvoľnenia a dobrej nálady navodí prirodzenosť tvarov. Preto spolupracujeme aj s mladými tvorcami. Sauna Vizio vznikla v rámci diplomovej práce Šárky Finsterlovej, aj keď jej v škole neverili, že sa dá jej návrh vyrobiť a bude sauna funkčná.“ Lehátko Organic so stolíkom navrhla Hana Jindrová, vtedy čerstvá absolventka, a autorka zatiaľ posledných návrhov je opäť začínajúcich nádejná dizajnérka Jana Černá. „V uponáhľanej dobe preťažených manažérov je dôležité relaxovať,“ dodáva majiteľ firmy. Saunove kabíny sa umiestňujú od pivnice až po pôdu, od garáže po záhradu, záleží na priestore a preferenciách zadavateľa. Avšak ešte stále prevláda konzervatívný názor, že sauna má byť v pivnici a pre štyroch ľudí. Ale aj do veľkej vily si môžete zaobstarať malú kabínu. To, že sauna zmenšuje svoje rozmery, neznamená, že obmedzuje možnosti. Nutné dodať, že sám majiteľ má saunu v spálni. „Saunovanie je o pocitoch aj o tom, že si vyčistíte hlavu, domáca kabína vám dopraje potešenie, kedy chcete, vyhriata je za dvadsať minút,“ uzatvára.

„DYNTAR - Najkrajší zážitok.“

Zmyslom našej práce je prinášať zákazníkom ten najkrajší zážitok. Umožniť im slobodu relaxácie v priestore vytvorenom len pre nich. Zbavovať ich stresu a napätia z ich každodenného pracovného vyťaženia. Preto naše kabíny nevyrábame, ale tvoríme.

Saunove kabíny DYNTAR sú vytvárané so zámerom priniesť súlad a súzvuk človeka s priestorom, ktorý ho obklopuje. Dizajnéri spoločnosti DYNTAR vytvárajú priestory, kde užívateľ doslova splýva so saunou samotnou. Necháva svoje myšlienky ukolísať v náruči prispôsobenej krivkám jeho tela. Krivkám, ktoré v jemne gradujícím rytme horizontálnych línií vystupujú z vonkajšieho plášťa a znova sa pokojne navracajú. DYNTAR sauny sú miestom, kde sú ľudia tvárou v tvár naozaj spolu. Sú útočiskom pred rýchlym tempom doby.

DYNTAR sauny sú zaoblené preto, aby priestor útulne plynul, rovnako ako myšlienky a snívanie. DYNTAR sauny sa stávajú neoddeliteľnou rovnocennou súčasťou každého interiéru. A prenesie aj do každodenného života ľudí.

Originálne sauny DYNTAR sa vymykajú zaužívaným vertikálnym líniám. Vďaka nášmu individuálnemu prístupu ku každej zákazke máte možnosť zvoliť si farebné riešenie povrchu a docieliť tak jednoduchého zladenie s vašim interiérom.

Adekvátna ergonómia je u saunovania predovšetkým zo zdravotného hľadiska veľmi dôležitá. Jedine v takto navrhnutej saune môžeme dosiahnuť rovnomerné prehriatie celého tela.

„Za každou tvorivou prácou stojí myšlienka, ktorá je pilierom celého návrhu. Jej jedinečnosť potom odráža v osobitosť konečného výsledku.“