Otvoriť menu
DYNTAR Sauna & wellness
sauna Vizio

Sauna Vizio

Design

Pretože sa sauny stávajú viditeľnou a neoddeliteľnou súčasťou interiérov, je potrebné sa ich vzhľadu venovať. Významnou mierou totiž ovplyvňujú výsledný dojem z daného priestoru. Saunovanie sa navyše stáva čoraz obľúbenejším spôsobom trávenia voľného času.

Naša spoločnosť sa vlastnému dizajnu venuje od svojho založenia od roku 1991. Vždy ideme vlastnou cestou a vyvíjame vlastné produkty. Preto nás potešila spolupráca s profesionálnou dizajnérkou pani Ing. Šárkou Finsterlovou, ktorá pre našu spoločnosť navrhla revolučné riešenie interiéru saunových kabin, kde je kladený dôraz na ergonómiu saunových lavic, a tým zvýšený komfort saunovania.

Ergonómia

Priestor organických línií sauny VIZIO ponúka možnosť prispôsobiť tvar rôznym polohám tela človeka. Adekvátne ergonómia je u saunovania predovšetkým zo zdravotného hľadiska veľmi dôležitá. Jedine v takto navrhnutej saune môžeme dosiahnuť rovnomerné prehriatie celého tela.

Funkcia

Nemožno samozrejme zabúdať ani na naše fyzické pohodlie. V klasickej saune sú lavice nepohodlné a ťažko na nich hľadáme príjemné polohy - zážitok zo saunovania v takej saune je prirodzene v podstate menšie. Navyše sauna VIZIO pripomína saunovanie ako tradičnú spoločenskú udalosť, preto je priestor riešený tak, aby návštevníci sauny mohli spolu ľahko komunikovať.

Čím pohodlnejšie relaxačné prostredie v saune vytvoríme, tým väčšieho komfortu zo saunovania môžeme nadobudnúť. Akými inými prostriedkami dosiahneme väčšiu obľubu saunovania, ako je pohodlnosť vnútorného vybavenia?

Designer

Autorka interiéru sauny VIZIO, Ing. Šárka Finsterlová, vyštudovala MZLU v Brne, odbor vývoj a tvorba nábytku. Tento návrh bol súčasťou jej diplomovej práce.

„Za každou tvorivou prácou stojí myšlienka, ktorá je pilierom celého návrhu. Jej jedinečnosť potom odráža osobitosť konečného výsledku.“

Produkt VIZIO

„Praveká jaskyňa bola historicky prvým obydlom, ktorá poskytovala útočisko pred nástrahami vonkajšieho sveta – preto som sa snažila pri navrhovaní sauny VIZIO maximálne využiť organické tvary, a vytvoriť tak priestor, kde by si oddychlo telo aj myseľ. Bežná súdobá sauna je zvyčajne nepohodlná a neútulná a k odpočinku príliš nevyzýva; chcela som preto vytvoriť saunu, v ktorej by som sa ako návštevník sama cítila dobre. Rozhodujúcimi sa tak stali tri základné aspekty, ktoré som sa vo svojom návrhu snažila prepojiť - ergonómia, dispozície a estetika. Pri navrhovaní základného konceptu sauny mi výrazne zjednodušilo prácu postup rozkresľovania pozície človeka do rôzne veľkých kružníc vzhľadom k veľkosti zadaného priestoru. “ Z Diplomovej práce Ing. Šárky Finsterlovej.
Popýtajte si saunu online a získajte zľavu 5%

Vyplnenim dopytového formulára získate pri prípadnej objednávke našich produktov dodatočnú zľavu 5% na kompletnú dodávku. Naši špecialisti Vás budú obratom kontaktovať, aby vám pomoholi s výberom Vašej vysnívanej sauny.


Koľko je 7+7