Otvoriť menu
DYNTAR Sauna & wellness

Sauny na mieru - „DYNTAR. - Najkrajší zážitok“

K individuálnemu (domácemu) saunovaniu patria individuálne (domáce) sauny. Pieseň Fínska sauna od Skupiny Karamel začina slovami:„No tak ťa tu vítam, ty tu maš hic 110 V tieni ťa pic, ako žinku telo žmýka na zdravie je to vraj prima“... „Tak Ťa vítam, už ma tu máš, zas vždy verný vyznávač tvojich kras moju schránku teplo láska.“ A Pokračuje refrénom, ktorý presne vystihuje to čo, pri saunovani ide: „sauna je poklad pravý, sauna moje telo tavi, sauna je poklad blázna, skvelá je vodná kúpeľ sauna je metla starnutia.“

Spoločnosť DYNTAR hľadá riešenia, zároveň vyvíja, vyrába sauny na mieru. Uz 25 rokov ma teda v tomto odbore bohaté skúsenosti. 90% našej produkcie tvoria originálne dizajnové sauny na mieru - sauny využívajúce každučký centimeter vášho priestoru. Pre výrobu takých to saun sme vyvinuli unikátny D-panel, ktory je základom výroby individuálnej dizajnovej sauny. Každa saunova kabina je originál, vytvorená presne na mieru - rešpektujúca rozmery konkrétnych priestorov a požiadavky zákazníka.

Spoločnosť pri výrobe atypických dizajnových saun používa široký sortiment 12 druhov materiálov, ktoré dováža predovšetkým z Fínska, Nemecka, Rakúska.Zakladný materiál, ktorý je v súčasnej dobe najrozšírenejší predovšetkým vo verejnej sfére je Severský Smrek ktorý spĺňa všetky požiadavky na kvalitne obloženie saun. Tento materiál ma malé rastle hrče, minimálnu množstvo živice, takže sa nemusíte báť, že sa spálite o vytekajúcu smolu. Novým trendom sú materiálmi upravené tzv. thermo procesom. Obkladové palubovky a materiál potrebný na výrobu interiéru lavici, je v sušiarni dreva je tepelne upravený tak, aby už nemenil svoje fyzikálne vlastnosti. Tym było docielené, že je vhodný aj do vlhkých priestorov a do exteriéru. Drevo po tejto úprave ziska medovú farbu možno ho zaujímavo kombinovať s prírodne svetlými materiálmi. Naša ponuka obkladových materiálov začina severským Smrkem, cez topoľ,osiky, thermoosiku, borovicu, thermoborovici, atd. Pokračuje až po exotický cedr. Všetky materiály sú vyberané dodávané v A kvalite. Tieto materiály spracovávame tak, aby dodali kabinam úplne originálny štýl a vzhľad. Špecifikom je vodorovné uloženie palubkových obkladov.

Špecialitou sú bezrámové sklenené dvere zbrúsené pod uhlom 45 º, Čo umožňuje precizny detail a minimalizuje straty energie. Na našich predajniach vam predstavíme nielen všetky vyššie uvedené materiály, ale i niekoľko originálne riešených saunových kabin.

celopresklená sauna

Zmyslom našej práce je prinášať zákazníkom ten najkrajšií zážitok. Umožniť im slobodu relaxáciu v priestore vytvorenom len pre ne. Zbavovať ich stresu, napätia z ich každodenného pracovného vyťaženia. Preto naše kabíny nevyrábame, ale tvoríme. Našou špecialitou sú celopresklené sauny, ktoré Vás doslova spoja s okolitým priestorom.

Ak túžite po originalite, zabudnite na palubovky, zvoľte si veľkoplošné dosky, ktoré sú vyrobené Iba z prírodných materiálov ich vrchná plocha je z Dýhy. Dyhy možno voliť z viac ako 25 druhov. Tym vzniká možnosť vytvoriť Vašu saunu naozaj z rôznofarebných exotických drevín, ktoré by boli samy osebe do sauny nevhodné. Do výnimočných saun patria výnimočné vykurovacie telesá, ktoré sa umiestňujú pod lavice tym sa stávajú najbezpečnejšími ohrievačmi, čo ocenia predovšetkým rodiny s malými deťmi. V posledných rokoch začali výrobcovia ohrievačov vyvíjať ohrievače tzv. „košového“ typu, ktoré fungujú na princípe nižšieho ohrevu saunovej kabíny, naopak teplotu zároveň vlhkosťou zvyšujeme vyšším polievaním ohrievačov. Zjednodušene povedané. Väčšie množstvo kameňov, cca 80 kg, je tu preto aby väčšie množstvo vody malo možnosť sa odpariť a netieklo vám na podlahu. Tento typ ohrievačov pôsoby v saune aj mohutným estetický vyváženým dojmom, uživateľ má pocit, že naozaj prišiel do pravej fínskej sauny.

Ku každej originalne elektricky vykurovanej saune patri regulátor teploty. Spoločnosť DYNTAR vyvinula dotykový regulátor, ktorý je schopný ovládať štyri el. zariadenia naraz. Okrem klasického saunového ohrievača sa jedna o infratechnológiu (žiariče vitae), tym docielite kombinované sauny, môžete si púšťať desať typ saun, na ktorú sa v tú danú chvíľu tešíte. Ďalším typom kombinovanej sauny je použitie ohrievača s parným vyvíjačom vytvorenia tak BIO sauny. No a nakoniec naša unikátná regulácia ovláda aj farebné osvetlenie s možnosťou regulovať intenzitu osvitu.

Ďalej potom su to sauny odkryté, ktoré opäť vytvoríme tak, aby sa perfektne splynuli s priestorom a umocnili Vám zážitky zo saunovania. K vonkajším saunám sa hodia pece na drevo. Variabilita týchto ohrievačov vás prekvapí. Prikladania z vonkajšieho priestoru, alebo tzv. košové ohrievače sú samozrejmosťou. Ich inštalácia na prevádzku, ale podlieha istým pravidlám, ktoré je potreba dodržiavať, pretože inak hrozí, že Vaša vonkajšia sauna može skončiť v plameňoch.

Doplnky bez ktorých sa žiadna originálne riešená sauna od našej spoločnosti nezaobíde:
1) Sada vstavaných reproduktorov, muzikoterapia s vhodne zvolenou hudbou.
2) Hviezdna obloha - veľmi efektné osvetlenie sauny pomocou 45 ks LED diód. regulácia osvetlenia zabezpečuje plynulú zmenu farieb alebo trvalý svit zvolenej farby.
3) Rainbow - LED dúhové osvetlenie - neoslňujúce High-tec LED farebné osvetlenie vytvárajúce unikátne jemné upokojujúce svetelné nálady efekty ponúka mimo bieleho svetla, brilantné exotické farby dúhy - Kompletné farebné spektrum sa základnými farbami červená / zelená / modrá ďalších osem kombinácií pevné naprogramovaných. 12 farieb može svietiť jednotlivo ,alebo sa plynule može meniť podľa vás navolené farby a tak priviesť do nálady tajomných ročných období.
4) Bodové stropné osvetlenie nad ohrievačom - efektné nasvietenie piecky (Pary PRI polievanie) 3ks špeciálnych bodoviek.
5) + mnoho ďalších doplnkov.

Všetky naše atypické na mieru tvorené sauny sú za cenu štandardných typizovaných saun.

Stavebná pripravenosť: saunová kabina môže byť umiestnená takmer kdekoľvek, avšak vždy je potreba nás zoznámiť s uvažovaným miestom, aby sme vam mohli ponúknuť najlepšie riešenie aj vhodnú technológiu, všeobecne požadujeme - v mieste sauny dať do roviny položenú keramickú dlažbu a do predpokladaného miesta umiestnenia sauny privedený ( cca vo Výšku 2m ponechaný vo vatu 3 m), kabel CYKY 5x2,5 istený 16A ističom prúdovým chráničom (Z tohto kabla napojíme ohrievač, reguláciu i svetlo), osobitné požiadavky na odvetranie nie sú - pri vstavaných kabinách je nutné zabezpečiť možnosť prívod vzduchu v mieste umiestnenia ohrievača + otvor pre odťah, v pripade dodávky ohrievače s parným vyvíjačom príp. pri intenzivnom polievani kachlí je vhodné umiestnenie okna či ventilátora pre odvetranie vzniknutej vlhkosti.

V našom produktovom portfóliu nájdete aj modelove rady originálnych saun, ktoré vám dokážeme upraviť na mieru, podľa rozmerov vášho priestoru.

Ak sa rozhodnete pre originálne riešenie Vašej saunovej kabiny, neváhajte nás kontaktovať a naši odborný poradcovia sa vám budú venovať.